Přemýšleli jste někdy, jak se z Blázna stane Mág, nebo jak jste od ‚hromadění‘ karty Čtyři pentakly přešli k žebrákům na pětce? Autor sady Between Tarot to udělal a nebyla to chyba. A já jsem rozhodně nechybovala, když jsem podlehla zvědavosti a karty jsem si pořídila.
Je to v podstatě stejný Tarot jako jiný. 22 karet Velkých Arkán, 10 číselných karet a čtyři dvorní karty od každé barvy. Ale každá karta v sobě zahrnuje aspekty karet, mezi kterými stojí. To znamená, že nemáme Sílu a Poustevníka, ale kartu Síla – Poustevník, která vypráví to, co se s námi děje, nebo co bychom měli udělat, abychom se Poustevníkem stali.
Každá barva i Velká Arkána mají svůj příběh:
Příběh Velkých Arkán známe, Cestu Blázna už si asi každý párkrát prošel.
Poháry jsou příběhem rodiny a vztahů.
Pentakly vyprávějí příběh důstojnosti a svobody.
Hole mluví o nadšení, odhodlání a úsilí
Meče mají těžký úděl provést nás příběhem o smutku, vzpomínkách a ztrátách a o síle všechno to snášet. Mimochodem, u Mečů se mi tu líbí, že karta 9-10 (v jiných kartách desítka znamená násilný konec) má význam ‚konec bolesti‘.
Příběhy nekončí desítkami, ale poslední (nebo první) karta je 10-eso. Nic nekončí, stále znovu procházíme stejnými zkouškami.
Velká Arkána končí kartou XXI-0 a i dvorní karty se točí dokolečka, tudíž najdeme kartu Král-Páže.
Výklad s těmito kartami mi připadá mnohem podrobnější, protože zahrnuje i okolní karty. Používám je teď na denní karty.
Jen malé upozornění. Není úplně nejlepší vykládat stále z této sady. Proložte to občas běžnými Taroty, ať nevidíte jen to mezi.